3. Comtes Team
4. 1. FbC Pingu
5. Jokers

037 – Jokers x Panthers 1:7

V Nezvěstické hale, v sobotu 23.7.2011, jsme uvítali další ze série Retrotour, tentokráte již sedmé pokračování. Obhájce putovního poháru, vítěz třídenní Retroligy tým Jokers, nastoupil jako velký favorit. Výsledek 1:7 byl senzační. Ovšem stačilo si přečíst soupislu jokerů a všem bylo jasné, že bez bratrů Juráčků budou mít velké problémy.

038 – Comtes x Pingu 3:4 nn

Také tučňáci přijeli oslabení a jenom díky vyhlášenému střeleckému štěstí Davida Hypše a znovuzrození Miroslava Repaského, se ujali vcelku snadno vedení 3:0. Comtesáci jako nováčci se museli nejdříve rozkoukat a pak už naznačili, co od nich můžeme očekávat. Jaroslav Drnek nekompromisně vyrovnal a následovaly nájezdy KO systémem. V této činnosti kralovali oba gólmani, Jiří Podskalský dokázal chytit nemožné. Po šesti nájezdech, kdy se vystřídali neúspěšně všichni hráči Pingu, přišel na řadu gólman Marek Lukeš. Tah trenéra se ukázal jako vítězný, což je možné jen v RTL. V jiných soutěžích gólman nemůže provádět nájezd.

039 – Slavia veterans x Jokers 3:0

Plzeňští veteráni byli pasováni na největšího favorita v turnaji  a svou roli potvrdili. Roman Nejedlý ze Stodu, který na tento jediný turnaj posílil slávisty, byl u všech branek zápasu. V každé třetině padl jeden gól. Týmu Jokers se začala vzdalovat šance na postup ze skupiny, což bez gólů ve florbale jde jen těžko.

040 – Panthers x Comtes 3:1

Utkání dvou nováčků začalo lépe pro comtesáky, kteří se díky Michalu Duchkovi ujali vedení po první třetině 1:0. Ovšem panteři bojovali, přivezli si dokonce tři gólmany a překvapení turnaje si výhrou 3:1 defakto zajistili postup. Bodově potentní se ukázalo duo Ondřej Bihary, Michal Bezděk.

041 – Pingu x Slavia veterans 3:5

Zápas měl jednoznačný průběh, o vítězi se nedalo pochybovat. Až ve třetí třetině najednou přišlo snížení, díky dvou brankám Repaského na 3:4 a za veterány musel dovršit hattrick František Hlaváč, aby Slavii dodal znovu klid.

042 – Jokers x Comtes 1:8

Tým Comtes si s chutí zastřílel, tři góly dokázal dát Jaroslav Drnek. Jokeři již rezignovali a nebyli schopni vstřelit více jak jednu branku za zápas. Nevycházely jim přihrávky a utržili již třetí prohru.

043 – Slavia veterans x Panthers 4:1

Turnaj pokračoval v přátelském duchu, týmy si užívaly florbalu. Pohodový zápas přinesl pro diváky atraktivní podívanou. Opět řádil Nejedlý (2+1), první gól se podařilo vstřelit Karlu Žilinskému, jinak kmenovému hráči Jokers. Tento den odehrál Karel celkem sedm utkání. Jediný úspěch panterů zaznamenal Lukáš Vilím.

044 – Pingu x Jokers 2:1 nn

Nejslabší zápas dne, pingáči zahazovali jednu šanci za druhou. Až na nájezdy vyhráli, kde opět ukázal své střelecké umění Lukeš. Gólman s instinktem zabijáka. Jokers balily kufry.

045 – Comtes x Slavia veterans 1:2 nn

Po první třetině svítilo na tabuli překvapivě 1:0. Ovšem duo Hlaváč, Nejedlý bylo proti a po krásné kombinaci dokázalo ve třetí třetině zajistit nájezdy. Gólem v nájezdech rozhodl Miroslav Krutina.

046 – Panthers x Pingu 1:2 nn

Pingáčům stačilo vyhrát v normální hrací době a dostali by se do finále. Ovšem pro diváky jsou atraktivnější nájezdy tak proč si je zase nezopakovat. Herně na tom byli lépe panteři, ale Marek Lukeš opět v nájezdech rozhodl!!!

047 – o třetí místo: Comtes x Pingu 8:1

Od začátku držel otěže zápasu v rukách tým Comtes, kombinační hrou si jasně došel pro bronz. Střelecky se připomněl hattrickem Drnek, dva góly dal Duchek. Fyzicky unavení tučňáci neměli sílu na sebemenší odpor a útěchou jim byl čestný gól v čase 17:59.

048 – finále: Panthers x Slavia veterans 1:2 nn

Vrchol dne, Slavia dle předpokladů z prvního místa, ovšem pantery jsme ve finále nečekali. Musíme uznat, že si finále zaslouženě vybojovali a dokonce se ve třetí třetině dostali zásluhou Vilíma do vedení. Již klasicky veteráni produkovali nejhezčí florbal, ale tady se čas krátil a bylo třeba vyrovnat. Krásnou trefou zařídil vyrovnání na 1:1 Karel Žilinský. Nájezdy ve finále se jely na tři série. První se k míčku postavil Roman Nejedlý ze Slavie, klička a gól. Stav 0:1 se pokusil neúspěšně srovnat Lukáš Vilím, kterého vychytal Jaroslav Anton. Zvýšit náskok mohl dnes už jednou úspěšný exekutor Míra Krutina, ovšem trefil jen gólmanku Jiřinu Kovářovou. Ondřej Bihary za pantery též nedal a po druhé sadě nájezdů svítil stav 0:1. Na písknutí se rozjíždí Fany Hlaváč a dává rozhodující gól finále! Michal Bezděk se k akci již nedostal. Následovala velká oslava, úklid mantinelů, slavnostní vyhlášení.

Můj osobní dojem? Krásný turnaj, velmi vydařený, bez nejmenších náznaků hádek, super. Doufám, že skoro všichni byli spokojeni, to uvidíme příště, jestli týmy znovu dorazí. Článek neberte moc vážně, jde jen o florbal.